Valvex marką pierwszego wyboru!

Valvex PRO |14 / 09 / 2022

Valvex to marka PIERWSZEGO WYBORU wśród profesjonalistów – tak wynika z raportu instytutu badawczego Keralla Research, który w I kwartale 2020 r. przeprowadził badanie w całej Polsce wyłącznie wśród firm instalatorskich, prowadzących aktywną działalność zarobkową. 

Z badania wynika, że VALVEX to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na rynku  producentów zaworów kulowych. Wysoka jest zarówno spontaniczna, jak również wspomagana znajomość marki. Na rynku panuje więc zasada: słyszysz hasło „sprawdzone zawory” – myślisz: VALVEX! 

Jesteśmy dumni, że nasze zawory kulowe są najczęściej wybierane przez firmy instalatorskie. Instalatorzy, sięgając w pierwszej kolejności po nasze zawory, równocześnie darzą nas największym zaufaniem spośród marek w branży. 

Kulowe zawory odcinające są podstawowym elementem każdej instalacji. Służą do szczelnego odcinania dopływu medium i są powszechnie stosowane. W praktyce instalacyjnej często pomijany jest fakt, jak ważną rolę pełnią i jak dużo zależy od ich niezawodności. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zaworów kulowych. Przed zakupem warto jednak rozważyć nie tylko wymiary czy cenę, ale także ich przeznaczenie oraz z jakich komponentów zostały wykonane. Z artykułu dowiesz się, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego zaworu kulowego dopasowanego do konkretnej instalacji oraz przybliżone zostaną zagadnienia związane z budową i parametrami, jakimi powinien cechować się niezawodny zawór kulowy.

Jakie parametry techniczne brać pod uwagę przy wyborze zaworu kulowego?

Stojąc przed wyborem zaworu kulowego należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Nie bez znaczenia jest, z jakim medium będzie współpracował zawór – woda, roztwory glikolu, sprężone powietrze czy też gaz. Producenci w jasny sposób określają przeznaczenie zaworu, gdyż rozwiązania konstrukcyjne z zakresu budowy zaworów różnią się w zależności od medium. Niedopuszczalne jest stosowanie np. zaworów wodnych w instalacji gazowej.

Każdy zawór charakteryzuje się parametrami, które określają jego zdolność do pracy w danej instalacji. Przed dokonaniem decyzji o wyborze zaworu należy zapoznać się z dokumentacją projektową lub, jeżeli takowej nie ma, przeanalizować dokładnie charakter pracy instalacji. 

W przypadku zaworów przeznaczonych do pracy w instalacjach wodociągowych wody zimnej i ciepłej oraz instalacjach centralnego ogrzewania należy zwrócić uwagę na:

Szukając zaworu do instalacji sprężonego powietrza należy sprawdzić, czy producent zezwala na takie wykorzystanie produktu, gdyż komponenty zastosowane w typowych wodnych zaworach kulowych mogą w tym przypadku nie gwarantować szczelności. 

Zawory gazowe ze względu na charakter obsługiwanego czynnika muszą spełniać rygorystyczne wymogi, stawiane przez normę EN 331:1998/A1:2010, zapewniające bezpieczeństwo pracy instalacji.

Przed wyborem zaworu gazowego należy określić, jakie wymagania będą narzucone zaworowi przez instalację, w której będzie pracował, czyli:

Sprawdzone rozwiązanie – 1. wybór profesjonalistów

Sprawdzonym rozwiązaniem dla niezawodnych instalacji są zawory kulowe marki Valvex. Z ogólnopolskich badań przeprowadzonych przez Instytut badawczy KERALLA RESEARCH w II kwartale 2020 r. wynika, że instalatorzy w pierwszej kolejności wybierają zawory kulowe firmy VALVEX

Nie bez przyczyny Valvex zyskał miano jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów zaworów na rynku. Proponowane przez markę wyroby zapewniają bezpieczeństwo i pełną funkcjonalność instalacji przy podwyższonych parametrach pracy i zróżnicowanych mediach.

Zawory kulowe ONYX przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach – nawet do 180°C oraz w warunkach wysokiego ciśnienia – aż do 40 barów. Produkty mogą być montowane w instalacjach wodociągowych wody zimnej i ciepłej, w instalacjach ogrzewania wodnego oraz w instalacjach solarnych, w których czynnikiem roboczym jest roztwór wodny glikolu propylenowego o zawartości glikolu do 50% z dodatkiem inhibitorów korozji. Zawory te są przeznaczone również do stosowania w instalacjach sprężonego powietrza o klasie czystości 5-5-6 wg ISO 8573-1:2010. Zgodnie z Atestem Higienicznym wydanym przez Państwowy Zakład Higieny, zawory kulowe ONYX mogą być z pełną odpowiedzialnością stosowane w instalacjach wody pitnej, gdyż wyprodukowane zostały w systemie NICKEL FREE. 

Do instalacji gazowych Valvex proponuje zawory 4TECH oraz ORION

4TECH to gwarancja bezpiecznej instalacji, nawet w sytuacji zwiększonego ryzyka. Kula zaworu, oprócz uszczelek teflonowych, ma dodatkowe uszczelnienie w postaci pierścieni miedzianych. Gdy wskutek pożaru temperatura otoczenia zaworu wzrasta, uszczelki teflonowe i gumowe ulegają stopieniu. W ich miejscu pozostają jednak pierścienie miedziane, które w wyniku rozszerzalności cieplnej materiału doszczelniają zawór. W ten sposób wyciek gazu zostaje zahamowany, a ryzyko wybuchu gazu zminimalizowane. W dodatku na korpusie znajduje się znak HTV, który jest skrótem z ang. High Temperature Valve i oznacza odporność na wysokie temperatury.

Zawory ORION i 4TECH mogą być poddane warunkom ciśnieniowym nawet do 20 barów (MOP 5-20) oraz warunkom temperaturowym od -40°C do +60°C (klasa T3). Parametry pracy zaworów VALVEX są potwierdzone certyfikowanymi badaniami, przeprowadzanymi przez Instytut Techniki Budowlanej, poprzedzone szeregiem testów w laboratorium własnym VALVEX.

Każdy zawór 4TECH i ORION ma na korpusie oznaczenie CE. Gwarancję bezpieczeństwa i jakości zaworów potwierdza certyfikat Znak B, nadany przez Instytut Nafty i Gazu. Certyfikat ten jest dobrowolny, a podstawą certyfikacji są wymagania bezpieczeństwa, określone w normach krajowych i międzynarodowych oraz w kryteriach technicznych.

Uzupełnieniem oferty zaworów kulowych wodnych i gazowych Valvex są zawory dedykowane do montażu pod kotłem wiszącym – w wersji kątowej i prostej. Wyposażone zostały w obrotową nakrętkę, która pozwala na wygodne podłączenie zaworów do króćców wyjściowych w kotle.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.