System podłączeniowy pod kocioł gazowy - komfortowe rozwiązanie dla instalatora od Valvex

Porady, Valvex PRO |15 / 09 / 2022

Instalatorzy w swojej praktyce niejednokrotnie stają przed decyzją wyboru sposobu podłączenia kotła wiszącego z instalacją gazową, centralnego ogrzewania czy wody użytkowej. Często borykają się także ze sprawą zagubienia przyłączy dostarczanych wraz z urządzeniem, bądź całkowitego braku rozwiązania narzuconego przez producenta kotłów.

Valvex odpowiada na pytanie, co zrobić, aby połączenia w instalacjach z kotłem gazowym nie przysparzały problemów. Idealnym rozwiązaniem, przyjaznym dla instalatorów, są zawory kulowe – wodne i gazowe, zapewniające łatwość i pewność połączeń. Istotną kwestią dla wykonawców jest czas ich montażu, gwarancja bezpieczeństwa instalacji oraz późniejsze jej użytkowanie.

Króciec przyłącza gazowego w kotle charakteryzuje się gwintem zewnętrznym przystosowanym do połączeń uszczelnianych uszczelką płaską – do takiego połączenia Valvex poleca zawór gazowy ORION, który występuje w wersji prostej i kątowej. Ma on nakrętkę obrotową i uszczelkę płaską NBR, co pozwala na szybkie i bezpieczne podłączenie kotła do instalacji gazowej za pomocą jednego zaworu, zastępując jednocześnie klika kształtek oraz śrubunków. Valvex oferuje dwie średnice tego produktu: DN15 i DN20. Dobierając właściwą dymensję, instalator ma możliwość zastosowania nowego rozwiązania do podłączenia kotłów gazowych wszystkich producentów oferujących urządzenia dla kotłowni małych i średnich mocy.

Wyróżniki i parametry pracy:

Zawór gazowy ORION
zawór gazowy ORION

Oprócz przyłącza gazowego, kotły gazowe mają króćce zasilające i powrotne na instalacje CO oraz CWU. Z reguły przyłącze ciepłej wody użytkowej (z wymiennika przepływowego) ma gwint o średnicy DN15, a przyłącze CO – DN20. Bezpiecznym i szybkim sposobem na wykonanie obu podłączeń są zawory SPIN, przeznaczone do podłączenia kotłów.

Zawory SPIN z obrotową nakrętką i spustem zapewniają wiele korzyści dla instalatora, wpływając bezpośrednio na skrócenie czasu montażu i gwarantując bezpieczeństwo działania instalacji oraz późniejszą jej obsługę. Zintegrowany z zaworem spust zapewnia łatwość uzupełniania oraz zrzutu czynnika w/z instalacji. Obrotowa nakrętka z uszczelką płaską umożliwia szybkie i bezpieczne podłączenie instalacji do kotła z przyłączem 3/4″. Dwie wersje uchwytów – czerwony i niebieski – pozwalają na odpowiednie oznaczenie nitki wody gorącej/zimnej w instalacji.

Wyróżniki i parametry pracy:

Zawory SPIN

Dla jeszcze większej wygody instalatorów Valvex oferuje zestaw podłączeniowy pod kocioł SPIN&ORION – kompletne rozwiązanie montażowe, które zawiera:

Zestaw podłączeniowy pod kocioł SPIN&ORION
Zestaw podłączeniowy pod kocioł SPIN&ORION

Tam, gdzie przyłącze wody użytkowej do kotła gazowego wymaga użycia zaworu o średnicy DN15, zastosowanie znajdą zawory SPIN z obrotową nakrętką.

Zawory te występują z uchwytem w postaci dźwigni lub motyla, co pozwala na dostosowanie rozwiązania do gabarytów instalacji. Obok systemu podłączeniowego pod kotły, zawory te mogą być również stosowane jako podłączenie pod wodomierze oraz ciepłomierze. Sprawdzą się również jako zawory odcinające przy zasobniku CWU z króćcami GZ.

Wyróżniki i parametry pracy:

Ergonomiczne rozwiązania produktowe Valvex sprawiają, że ich zastosowanie i obsługa w instalacji są łatwe. Innowacyjny sposób montażu przekłada się na komfort pracy instalatora, a wykorzystane materiały dają gwarancję długiego użytkowania instalacji.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.